Letní tábor 2013 – Asterix, Obelix a Cézar

Články, tábor

Kdo by to byl řekl, že v Čechách bude stát pyramida. Přání Ceasara se ale musí plnit bez výhrad. Tím spíš, když chce získat srdce krásné Kleopatry. Věrnými staviteli se mu na dobu 14 dnů staly děti na táborové základně Pírkův Mlýn. A můžete si být jisti, že svůj úkol splnily na jedničku.

Po náročných fyzických zkouškách vzniklo 5 legií (Dalti, Barbaři, Taxido, Maximixiti a Super legionáři), které se s chutí pustily do práce. Čekala je však nejedna překážka.

Základním požadavkem bylo samozřejmě sehnat potřebný materiál. Při hře Provazovník a Dřívka si děti obstaraly lano a dřevo na výrobu kladek pro snadnější manipulaci s kamennými kvádry.

Věrného rádce a průvodce našly děti v Numerobisovi, a ani rady Bruta nebyly často k zahození.

Stavbu však často přerušovaly bitky s Galy. Abychom těmto útokům zdárně odolávali, bylo nutností postavit si pevné chýše. O pár dní později se děti dokonce utkaly s Obelixem tváří v tvář. Některé ho dokonce i porazily.

Ale protože nejen prací a boji živ je voják, našli jsme si čas i na zábavu. A co jiného by si mohli Římané zvolit, než Olympijské hry. Vojáci s vynikajícími výsledky dokonce obdrželi medaile.

A protože čest a pokora je nejcennější vlastností vojáka, společnými silami jsme pomohli vyděšenému Asterixovi a zachránili jsme Brutem zajatého Obelixe a Panoramixe. Poté, co jsme je s dětmi společnými silami osvobodili, nestálo nic v cestě tomu, abychom Panoramixovi dodali sesbírané suroviny na kouzelný nápoj, a večer už se ze statečných vojáků stali velcí siláci, kteří zvedli i ,,4 tunovou“ činku.

Na konec byl tedy úkol splněn. Pyramida byla dokončena, Caesar získal srdce a ruku Kleopatry a my jsme se s dobrým pocitem mohli rozjet zpět domů.

– Petra –

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu