2016 – Indiáni

Spolek KOUMÁK   pořádal v roce 2016 letní tábor ve znamení INDIÁNŮ a jejich boji proti moderní době – proti stavbě železnice přes indiánské vesnice a posvátný totem. Vesnic bylo pět a dohromady v nich žilo 53 dětí, které  si pro dokonalou atmosféru s sebou přivezly kostým indiána.

Každé ráno se nikdo nezapomněl protáhnout při společné rozcvičce a posílit se pro následující hry dobrou snídaní. Ať už nás navštívili bandité nebo nebezpeční bizoni, my se nedali a společnými silami je zahnali zpět za hranice našich vesnic. Samozřejmě, že každá vesnice chtěla být tou nejlepší, a proto se při každé hře podpořila svým pokřikem a oblékla si batikovaná trička své týmové barvy. Nikdo do poslední chvíle nevěděl, jak vše dopadne.

Program provázel všechny zúčastněné celý den a odehrával se jak v místě vybudovaných vesnic, tak v blízkém okolí. Jednu noc nás čekalo přežití, při kterém se indiáni naučili toleranci, překonání strachu, hledání obživy, ale také smíchu a nakonec spánku ve volné přírodě. To ale nebyl jediný den, kdy se 53 dětí mohlo něčemu naučit. Během celého pobytu mohly získávat bobříky za různé úkoly, mezi ně patřilo např. umět ovládat Morseovu abecedu, nejíst dopolední svačinu, zvládnout ambulantní uzel, určit stromy v okolí… Získané bobříky si později mohly pověsit na přívěsek, který jsme vyráběli v době deště. Ten nás však netrápil dlouho a my mohli i nadále hrát zábavné, běhací, týmové nebo i vědomostní hry. A protože v kuchyni se vytvářela kouzla, tak na programu byl často i sport – lanovka přes potok, horolezecká stěna, ringo, lakros, vybíjená a další sporty, které indiáni bez problému ovládali a které nás nenechali „přibrat“

Jak dny ubývaly, tak nás více a více zajímalo, kdy dorazí Šaman, aby nám oznámil, jak moc se nám daří nebo nedaří překazit stavění železnice přes indiánské vesnice, a která z nich bude tou, co se ujme velení. Tak se stalo až poslední závěrečný den, kdy barevný kouř, který se valil zpod totemu, ukázal barvu výherní vesnice. Chvíli nato se radoval každý, protože boj proti železnici jsme vyhráli všichni společně a za rok se zas můžeme vrátit zpátky.

Zde je odkaz na fotoreportáž od Luboše K.

https://www.foto-kosner.cz/Gallery/Gallery_content/Fotoreportaz.html

Téma: Indiáni

Ročník: 2016

Menu