Dětský den ve Chvalšinách – 2019

V neděli dne 9. 6. 2019 opět po roce ožil les za Chvalšinami a to akcí v rámci oslav Mezinárodního Dne Dětí. Konala se zde totiž Barevná cesta lesem. Start byl tradičně na sídlišti na dětském hřišti, kde každý obdržel startovní průkaz a mohl se vydat na cestu do lesa. V barevném lese na děti čekala barevná stanoviště, na kterých  musely plnit zábavné úkoly – poznat pohádku, ošetřit zraněného slona, hodit míček kočce do tlamy, skákat v pytli, sáhnout si do zavřené krabice a poznat co v ní je, pak musely ukázat, že umí barvy, tvary a počítat, překonat překážkovou dráhu a nakonec stříkat s hasičskou hadicí.  Pak už téměř každý pospíchal do cíle, jelikož tam se vždy najde něco na zub. Toho, kdo splnil všechny úkoly, čekal v cíli balíček a tradičně špekáček od myslivců.

Touto cestou velmi děkujeme za finanční podporu obci Chvalšiny a dále za spolupráci a pomoc – Mysliveckému spolku Chvalšiny, Sboru dobrovolných hasičů obce Chvalšiny, všem dětem a dospělým na stanovištích a za zmrzlinu firmě Jiří Jung (zmrzlina na horním náměstí obce).