Stezka 2019

Články, Stezka

O víkendu ve dnech 17. až 19.5.2019  jsme pořádali ve Chvalšinách dětskou okresní akci Stezka 2019. Akce se zúčastnili kamarádi ze spolků Kaplice a Větřní.  Hlavní náplní našeho víkendové setkání bylo změřit síly v soutěži Stezka, kdy děti ve dvoučlenných hlídkách změřily své síly na tříkilometrové trati se stanovišti. Museli zde prokázat znalosti a dovednosti např. z první pomoci, střelby z luku, uzlů, ohňů a ohnišť, živočichů a rostlin. Následně jsme v sobotu odpoledne změřili síly s ostatními spolky v turnaji ve vybíjené.

Naše účast v letošním ročníku Stezky nebyla moc veliká, ale myslím, že soutěžící za Spolek Koumák Jan Urban, Ladislav Decarli a Nela Kotlárová se neztratili a soutěž, jakož i celou víkendovou akci si užili. V celkovém hodnocení soutěže obsadil náš Spolek třetí místo. Doufám, že v příštím ročníku akce Stezka náš Spolek bude reprezentovat více hlídek a dosáhneme třeba i na stupně vítězů.

Touto cestou děkujeme panu starostovi Ing. Jiřímu Borskému za jeho účast při zahájení akce a dále při vyhlašování výsledků. A velké díky patří ZŠ a MŠ Chvalšiny za zapůjčení prostor pro tuto akci.