Koumák a zimní radovánky

Díky pololetním prázdninám jsme měli s dětmi z Koumáka možnost vyrazit na zasněžené Lipno na prodloužený víkend.

Program byl díky očekávanému počasí zcela jasný. Lipno zamrzlé, sjezdovky zasněžené a bazén po rekonstrukci. Nic nám nebránilo v tom, užít si aktivní víkend. Od pátečního rána až do nedělního odpoledne jsme měli zázemí v ZŠ Frymburk, kde jsme si společně vařili a v době klidu hráli deskové hry.

Každý den od samého rána svítilo Slunce, což nás hned v pátek vytáhlo na brusle. Na upravené ploše pro bruslení jsme vydrželi přes dvě hodiny. Každý stál na bruslích, ať už poprvé, nebo po několikáté, ale stál…byla tak skvělá atmosféra. Někteří z nás hráli i lední hokej. A i přesto, že je led velmi tvrdý, odcházeli jsme zpět do školy bez zranění. Odpolední a večerní program už byl v budově školy. Hrála se šipkovaná, která byla zakončena najitím sladké odměny, dále různé deskové hry a samozřejmě námi oblíbené bingo. Druhý den jsme šli celá skupina na lyžařskou sjezdovku…teda někdo na bobovou sjezdovku….každý si našel to své. Dát dětem na výběr bylo dobré rozhodnutí, každý dělal to, co umí a co ho baví…vždyť od toho prázdniny jsou. Po lyžování a bobování byl sladký oběd a zasloužený polední klid. Když už jsme usoudili, že jsou děti odpočaté, přesunuli jsme se na výtvarnou část dne. Děti si mohly vyzkoušet novou výtvarnou techniku, kterou zvládne úplně každý. Výtvory byly povedené a v neděli předané rodičům…jak se říká „dáreček z výletu“. Na večer jsme měli k dispozici tělocvičnu. Opičí dráha a turnaj v ringu byli hlavní náplní. Vést děti k fair-play a podporovat je ve sportu nám jde. Po absolutním vyčerpání jsme děti, ale i sebe zahnali do sprch a spát…usnulo se hned o první pohádce…teda možná už na začátku pohádky…no, možná ani žádná pohádka nebyla…já už nevím, usnula jsem hned. V neděli jsme šli po snídani na komentovanou prohlídku k místním hasičům, kteří nás provedli hasičárnou, ukázali veškerou výbavu a dokonce i sjezd po tyči…bylo to fajn, ale náročné. Jako odpočinek byl zvolen bazén. Po rekonstrukci bazénu jsme měli přístup i do venkovních bazénů, kde se dětem, teda až na tobogán a divokou řeku, líbilo nejvíc.

Závěrem víkendu byl hromadný úklid využívaných prostor, společné foto a návrat domů k rodičům. Díky velkému počtu zúčastněných dětí i vedoucích byl víkend prostě a jednoduše fajn.

Za Spolek Koumák Tereza Fiocvá