Děkujeme za podporu

Články, LMK

Náš kroužek LMK Křemže, který je zaštítěný letecko-modelářským klubem Křemže a spolkem Koumák děkuje za finanční podporu získanou v rámci dotace z programu Jihočeského kraje.  Každou středu můžete vedoucí, předsedu LMK Křemže Františka Nodese a předsedu spolku Koumák Lubomíra Buštu potkat buďto na louce za Křemží, kde se kolem nich rojí houf dětí s letadly v ruce, a nebo v budově obecní knihovny, v jejímž druhém patře mají naši malí modeláři svou klubovnu. Tam si také kluci a holky pod dohledem vedoucích vyrábějí svá házedla.

Vyrobit takové házedlo vyžaduje nejen zručnost, přesnost a pečlivost ale také speciální materiály a lepidla. To samozřejmě není zadarmo a tak máme obrovskou radost, že činnost kroužku LMK v roce 2023 je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje částkou 22.000,-Kč, z celkového rozpočtu projektu 27.562,01 Kč.  Jihočeskému kraji bychom tedy touto cestou velice rádi poděkovali za podporu, díky níž mohou naši malí stavitelé své modely stále zdokonalovat, zlepšovat, ale také vyrážet na nejrůznější soutěže, a nebo dokonce mistrovství republiky. Kdo ví, třeba právě v našem kroužku právě vychováváme budoucího světoznámého akrobatického pilota, nebo mistra světa některé z rozličných modelářských kategorií. Letu zdar!

Za LMK Křemže

Vladimír Ryneš