RINGO Turnaj 2014

Články, ringo

V sobotu 8. 11. 2014 se v tělocvičně Základní školy Chvalšiny konal turnaj v ringu. Do jeho pořádání jsme se pustili již potřetí. Jedná se o memoriál našeho nadšeného vedoucího Mariho.

Pro ty, kdo ringo snad neznají – je to sport podobný volejbalu či přehazované, avšak hraný s gumovým kroužkem. Tento pro mnoho lidí neznámý sport se hraje již od roku 1959 převážně u našich severovýchodních sousedů.

My jsme se letos sešli v počtu 14 družstev. Z šesti týmů kategorie A (6 – 11 let) vybojovali první místo Marshmellows z Horní Plané, druhé místo patřilo jejich oddílovým kamarádům Maliňákům. Na třetím místě jsme však již mohli ocenit místní družstvo Sanipil ve složení Petra Blažková, Nikola Ruschaková a Sára Schwarzová.

Na krásném pátem místě skončilo družstvo Draci – Jan Ubran, Jozef Urban, Adrian Ryšavý. Šesté místo obsadili naši nejmenší, družstvo Prťata ve složení Adéla Kvízová, Johanka Poláčková, Simona Březinová, Vojta Kaboň.

Výsledky kategorie B (12 – 15 let) byly pro místí o dost zajímavější. Všechna tři první místa obsadila skupina Koumák Chvalšiny.

1. místo – Pštrosové (Vladimír Aust, Jan Klíma, Jiří Matoušek)
2. místo – Rebels (Alena Dunková, Žaneta Gárbová, Bára Jakubcová, Jana Kovaříková, Antonín Kvíz)
3. místo – Trolové (Stefanie Daňková, Rudolf Hemmer, Petra Matyášová)

Po odehrání dvou základních skupin dětí se do boje pustili i dospělí. Velice nás těší, že můžeme oznámit, že putovní pohár z této kategorie ani napotřetí neopustí rodné Chvalšiny. První místo totiž vybojoval tým s názvem Koumák Chvalšiny ve složení Božena Burcarová, Lubomír Bušta, Petra Šestáková a hostující Milan Václavík. Druhé místo obsadili naši kamarádi z Horní Plané s týmem Dneska na 100%. A o třetí místo se podělil tým z Horní Plané Ropušky s týmem rodiny Hemmerových s hostujícím Milanem Václavíkem.

Všichni zúčastnění si za své úsilí vybojovali odměnu – někdo větší, někdo menší, což samozřejmě záleželo na umístění. Nikdo však neodešel s prázdnou. Z celkového počtu tří můžeme doma v klubovně vystavit celkem dva putovní poháry, což považujeme za úspěch.

Budeme se těšit zase na příští ročník pořádaný přibližně ve stejnou dobu. Pokud byste si chtěli tento sport vyzkoušet, rádi Vás na turnaji přivítáme. Stačí sestavit tří členné družstvo (klidně i smíšené). Věřte, že to není nic těžkého. A i když náhodou nevyhrajete, nemusí Vás to mrzet. Cílem našeho turnaje není vyhrát, ale užít si zábavu, zasmát se a zasportovat si. Vždyť o to přeci jde.

Tak na viděnou za rok.

Poděkování:

Děkujeme Základní škole Chvalšiny za půjčení tělocvičny, všem, kteří pomohli s organizací turnaje a hlavě divákům za vytvoření úžasné atmosféry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu