Pohádkový víkend

Jak již bývá naším zvykem, dříve než jsme stihli zazimovat táborovou základnu Třísov, vyrazili jsme si na ní užít jeden z posledních krásně teplých slunečných víkendů, a to sice v termínu od 17. do 19. 10. 2014. Uspořádali jsme společnou víkendovou akci s našimi kamarády ze skupiny Poutníci Kaplice. Nebylo to poprvé, co jsme se na Třísově sešli. Z vedoucích jsou přátelé již delší dobu a máme velkou radost z toho, že i děti se na sebe navzájem těší a nám se tak daří budovat „meziskupinové vztahy“.

Tento víkend se nesl v duchu tématu Z pohádky do pohádky. Zahráli jsme si hry laděné do stylu Popelky, Červené Karkulky a jiných známých i méně známých příběhů. Nejtěžším úkolem byl pro děti pravděpodobně dvouvečerový pohádkový kvíz, který jsme prokládali jinými aktivitami. Tou nejoblíbenější byl pravděpodobně sport. Ano, sportovali jsme za tmy – dobrodružně za svitu aut. Přes den jsme pak hráli badminton, líný tenis, ringo, různé hry s míčem…

Největší radost jsme ale měli z toho, že jsme z víkendu nevezli téměř žádné zbytky. Hlavně díky tomu, že dětem na čerstvém vzduchu vždycky vyhládlo, a tak by nás snědly i s utěrkami, ale také díky tomu, že se jim opakovaně snažíme trefit do vkusu a chuti, a vařit tak, aby byly spokojené a hlavně najedené.

Za vedoucí můžeme dodat, že jsme z víkendu odjížděli velmi spokojení. Reakce dětí nás jen utvrzovala v tom, že se nám akce vydařila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu