HOLLYWOOD – letní tábor 2014

Články, tábor

Termín:    29.6.2014 (neděle) do 11.7.2014 (pátek)

Místo konání:    Táborová základna Pírkův Mlýn (Pohorská Ves)

Počet dětí: 54        vedoucí: 19

Ano, je to tak. Letos jsme i v Čechách měli Hollywood. A to konkrétně na táborové základně Pírkův Mlýn nedaleko Pohorské Vsi. Bylo to ovšem jen na 13 dní. Pro někoho málo, pro někoho moc. Přes pár počátečních slziček, které ukáply hlavně při odjezdu maminek a tatínků a zesílily s východem měsíce a uléháním do spacáků, jsme se ale snadno probojovali a společně jsme prožili velkolepých 13 dní v Hollywoodu, městě filmů, triků a zábavy. V tomto směru se nesl i celý tábor. Troufáme si říct, že jsme nudě a všednosti nedali prostor vetřít se mezi nás.

Každý den probíhal v duchu nějakého žánru a děti, rozdělené do 5 filmových studií, soutěžily v tematických hrách. Souboj byl až do posledního dne velmi vyrovnaný, a studia Universal, Pixar, Columbia, Dollby a Disney se tak vystřídala snad na všech příčkách.

Největší úspěch sklidil pravděpodobně dobrodružný žánr, při kterém si děti vyzkoušely, jaké je to přežít v přírodě. Zatímco kluci pomáhali stavět přístřešek, děvčata vysbírala a upravila tábořiště a připravila pro všechny přírodní borůvkový čaj. S příchodem tmy jsme začali opékat buřty, hráli jsme na kytaru a v záři ohně každý postupně uléhal a bez jediné známky strachu i usínal. Nejen z této noci měly děti nezapomenutelný zážitek. Poté, co ve dne zakopaly svůj strach, procházely temným lesem a dokazovaly svou odvahu.

Ale i přes den byla zábava. Především v rámci žánru, který k tomu přímo vybízí – komedie. Po celý den totiž děti nesměly říkat „ano X ne“, což byla leckdy veliká legrace. A kdo se nezasmál při této aktivitě, většinou podlehl při turnaji v rozesmívání.

O tom, jak pestrá je dětská fantazie jsme se přesvědčili na vlastní kůži, když nám, vedoucím, děti vymýšlely scénář, podle kterého jsme pak hráli scénky. Také jejich choreografie na muzikálové písně byly nápadité.

S vědomostmi v rámci večerníčkovského kvízu to však bylo horší. Otázka: Jak se jmenují vnuci dědy Lebedy? byla snad nejzákeřnější pro všech 5 filmových studií. Snažili jsme se dětem tedy alespoň přiblížit českou klasiku ve hře Divadla a trošku je prozkoušet ve hře Najdi Nora, kdy na ně každý vedoucí mluvil jinou řečí. Nutno podotknout, že obstály. A to nejen v této hře, ale i v odpolední, kdy měly za úkol zjišťovat informace o Pohorské Vsi a při té příležitosti co nejvýhodněji vyměnit zápalku. Jsme rádi, že i v dnešní době nacházíme děti, které umí zdvořile požádat – ať už o radu, pomoc, či výměnu zápalky, a dokonce i poděkovat. A pokud na to někdo ze začátku tábora zapomínal, na jeho konci to měl již většinou zautomatizované.

A tak velké díky všem dětem, bez kterých by tábor neměl smysl, a které letos vytvořily ob

zvláště pohodovou atmosféru. Velké díky taky skupině vedoucích, bez kterých bychom se nemohli realizovat. Velké díky také sponzorům, kteří přispěli do našeho táborového jídelníčku. Firmě Hamé s.r.o. a paní Jiřině Novotné – Cukrárna u Soudu.

Moc nás těší Vaše zpětné vazby, protože právě ty společně s plačícími dětmi bránícími se odjezdu domů nás utvrzují v tom, že naše snaha má smysl.

– Petra –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu