Pírkáč ve vesmíru – tábor 2022

Články, tábor

Kéž by stejně jako vesmír byl i náš každoroční tábor nekonečný. Spousta lidí, ať už dětí nebo vedoucích, si už neumí léto bez něj představit. Letos jsme se rozhodli seznámit děti s něčím, čeho jsme už od pradávna součástí, ale víme o tom jen pramálo. Vesmír. Každý den se dozvídali o tomto záhadném prostoru informace, pokaždé jsme ale zabrousili do jiného tajemna. A každý den jsme hráli hry, které nás vždy o krůček přiblížily k lepšímu porozumění tohoto obrovského prostoru. 

Ale jako na každém táboře to nebylo jenom o zábavě. Měli jsme i dost práce s dobyvatelem planet Melounem Mlaskem, který nás občas potrápil – chtěl dobýt i naši planetu. Naštěstí jsme na něj nebyli sami. Z daleké galaxie nám přiletěl pomoct náš Koumák Kosmonaut, který se chtěl Melounovi pomstít za zničení jeho domovské planety. 

A stejně jako ve vesmíru, tak i na našem táboře se toho hodně odehrálo. Děti si stavěly svou vlastní raketu, aby mohly uniknout z poškozeného modulu, kreslily na plátno jejich vlastní představu černé díry, rychlostí světla se vracely v čase, zachraňovaly planety ohrožené výbuchem Supernovy, vynášely náklad nosnými raketami na oběžnou dráhu, musely se dostat z cizího vesmíru zpět do toho našeho a konečně poslední den porazily Melouna nalezením a zničením jeho uschovaných trofejí z dobývání. A jindy, když bylo špatné počasí, absolvovaly děti přednášku o vesmíru, což je s mým údivem velice bavilo. 

Tak, jak hvězdy dobíjí své planety energií, tak i my, vedoucí, se skrz vzájemnou spolupráci dobíjíme navzájem. Pro těchto 14 dní je totiž potřeba velké množství energie. Když si ale děti odvezou dobrý pocit, mnoho zážitků a hromadu vzpomínek, víme, že jsme uspěli. Energie máme totiž i na rozdávání, takže by se dalo říct, že stejně jako náš kamarád A-man, který obrovskou rychlostí vždy přiběhl, pomohl a zase rychle zmizel. Takže vlastně i my vedoucí jsme tak trochu superhrdinové :-). Zvládáme něco velice náročného a ještě si u toho přetváříme svět na dané téma – hlavně, když je u toho legrace. V tu chvíli jdou totiž všechny strasti stranou a my si jen užíváme radosti všech těch dětí, které se s námi každý rok rozhodnou strávit téměř dva týdny odříznutí od reality. 

Za Spolek Koumák

Jan Fischbeck (Hanz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu