1. hromadný swap – Chvalšiny

akce

Chystáme 1. hromadný SWAP!

Kde:  klubovna Spolku Koumák Chvalšiny

Kdy: v neděli dne 28.8.2022 od 14:00 do 16:00 hodin

A jak si to tedy představujeme? Inu, přiznáme se, že s hromadným swapem nemáme zkušenost, ale moc se těšíme, až ji získáme!
Zatím jsou naše představy takové, že se prostě sejdeme a budeme vyměňovat.
Chcete v rámci swapu nabídnout své věci? Tak je jednoduše přineste na místo – klubovna spolku Koumák v neděli 28. 8. ve 14 h a swapněte je. Za co? To si určíte vy sami a domluvíte se přímo se zájemcem o vaši věc. Líbí se vám něco od něj, potřebujete nějakou věc do domácnosti nebo vám za danou věc zájemce sám něco nabídne? Nebo mu věc darujete? To už je na vás.
Přihlašování: Pro zajištění dostatku místa na vystavení swapovaných věcí moc prosíme zájemce o swap, aby nám dali vědět předem, do události na FCB (odkaz níže) nebo přímo Petře (Petra Maxová), Bo (Božena Košnerová) nebo Káje (Karolína Vaňasová).
Proč má swapování smysl?
Žijeme v nadbytku. Často máme spoustu věcí, které nám nebo našim dětem už nejsou, nedělají nám radost, nebo se u nás doma nějak vyskytly (třeba dárek, se kterým se darující moc netrefil do našeho vkusu). Ale někdo jiný tuto naši nepotřebnou věc může považovat za užitečnou, mít z ní radost a dále ji využít. Typické je to pro oblečení – nám se už okoukalo, ale někdo jiný s ním může ještě nadělat parádu a získat kousek, přesně pro sebe.
Jasně, můžeme věc prodat, ale kdo někdy zkusil prodávat na bazárcích i v online prostředí ví, jak je někdy složité věc udat, byť za minimální hodnotu a jak náročné někdy může být domlouvání se se zájemcem.
Swapování má i ekologický přesah – když věc, po které toužím, získám výměnou nebo darem od někoho jiného, nemusím si kupovat novou, věc se pro mě nemusí vyrábět, a tak zatěžovat prostředí.
V neposlední řadě mohou díky swapu vzniknout nová přátelství, podporuje se komunitní život a všímavost k druhým.
Informace o našem swapu najdete také na našich facebookových stránkách. Pro aktuální informace sledujte náš facebook – FCB událost – 1. hromadný swap
Věříme, že se nám povede příjemné odpoledne