Safari – tábor 2015

Články, tábor

Termín: 5.7.2015 (neděle) do 17.7.2014 (pátek)

Místo konání: Táborová základna Pírkův Mlýn (Pohorská Ves)

Každý máme touhu něco vybudovat, ať už to jsou věci malé, či velké. Někdy to je tak velké sousto, že nám na to nestačí celý život. A vybudovat v jižních Čechách safari? To je doslova celý oběd!

O těchto plánech se netušilo až do letošního léta, dokud děti ze Spolku Koumák, trávící již několikátý rok po sobě dva týdny na táborové základně Pírkův Mlýn, nenašly při hře Geocaching tajemné krabičky s původními plány Franty Flinty na vybudování prvního safari v českých zemích. A jako správní koumáci vykoumali způsob, jak tajné přání splnit a dokončit tak jeho sny. Měly na to však jen krátký čas, a aby výsledek byl zaručen, rozdělily se pěti týmů – Alpha, Sloni, Nungu, Kačeři a Oslofari.

První den získaly všechna potřebná povolení. Potom se každý den tematicky odehrával v duchu jiného zvířete. Vždy večer se nám povedlo dané zvíře odchytit. Čím lepší tým, tím více získal exemplářů. Několik velmi horkých letních dní nám vytvořilo perfektní atmosféru afrických savan, a tak lov zvěře nebyl vždy úplný med.

I přes menší komplikace, jako byl například útěk opic do okolních lesů, jsme ve finále opravdu vybudovali v jižních Čechách safari plné různých zvířat –  od surikat přes pavouky po žirafy a slony.

Nejlepší oddíly se postavily do čela vedení nové instituce. Snad nám tato konkurence Dvora Králového dlouho vydrží…

Děkujeme všem dětem, bez kterých by tábor neměl smysl, a které letos vytvořily opětovně pohodovou atmosféru. Velké díky taky skupině vedoucích, bez kterých bychom se nemohli realizovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu