Turnaj v RINGU a podzimní Okresní setkání

Letošní turnaj v netradičním sportu – ringo – se uskutečnil v již tradičním termínu. První listopadovou sobotu jsme se sešli v Základní škole ve Chvalšinách. Tentokráte v rekordním počtu. Přítomno bylo 24 tří až čtyřčlenných družstev v kategoriích: Prťata, A (do 11ti let), B (do 15ti let) a Dospělí. Tohoto vysokého počtu jsme docílili pravděpodobně tím, že se letošní turnaj konal v rámci Podzimního okresního setkání spřátelených skupin pracujících s dětmi. Chvalšinská škola tedy hostila návštěvu z Horní Plané (oddíl Žabičky), kamarády z Větřní (Spolek Větrníci) a z Kaplice (Spolek Poutníci). Účast dětí z domácího spolku Koumák byla samozřejmostí. Všechny přítomné přivítal v sobotu ráno starosta Jiří Borský, který zahájil celý turnaj.

Největší počet družstev si s sebou přivezli z Větřní a nutno uznat, že měli opravdu natrénováno. Do jejich skupiny putoval pohár pro nejlepšího hráče a také poháry za první místa v kategoriích A (pro tým Jaklan) a B (pro tým Mavorel). Druhé místo v obou kategoriích obsadily děti z chvalšinského Koumáku (v kategorii A tým Pumy, v kategorii B tým ART Koumák). Třetí místo na výsledkové listině poté opět v obou kategoriích patřilo týmům z Větřní (kat. A – Mimoni, kat. B – All Orange).

Kapličtí Poutníci měli sice nejmenší obsazení co do počtu účastníků, ale vůbec se nenechali zahanbit. Jejich družstvo s názvem Ferari si vybojovalo pohár v kategorii Prťata. Na druhém místě se umístil Team Avatar z Větřní a na třetím tým Zlý sny z Chvalšin.

V kategorii Dospělí nedošlo na první příčce k žádné změně. Již od počátku pořádání turnaje se na prvním místě drží místní tým vedoucích chvalšinských Koumáků, tudíž putovní pohár zamířil již počtvrté do naší klubovny. Na druhém místě skončily urputně bojující Žabičky z Horní Plané, na třetím tým Těžkej nářez z Větřní, který nám při turnaji také nedal nic zadarmo.

Chtěli bychom poděkovat společnosti Hamé s. r. o. za poskytnutí sponzorského daru, kterým jsme obdarovali děti nejen na předních příčkách naší tabulky, dále Základní škole Chvalšiny za půjčení tělocvičny, panu starostovi Jiřímu Borskému za prohlídku muzea a kostela. A také všem, kteří pomohli s organizací turnaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Prosím, vyplňte toto pole.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Menu