Stezka 2018

O víkendu 11. – 13.5.2018 náš spolek pořádal ve Chvalšinách dětskou okresní akci Stezka 2018. Akce se zúčastnili kamarádi ze spolků Kaplice, Větřní a Horní Planá, a tak se nás ve Chvalšinách sešlo celkem 84.  Hlavní náplní našeho víkendové setkání bylo změřit síly v soutěži Stezka. V rámci soutěže Stezka putovaly dvoučlenné hlídky po trase dlouhé cca 3 km a plnily úkoly ve znalostech a dovednostech z těchto oborů: První pomoci, střelby z luku, uzlů, ohňů a ohnišť, překonání překážky, mapa a busola, naše zvířata, naše rostliny, dopravní značky, mapové a turistické značky, Morseova abeceda a kulturní památky. Za nesplnění nebo chybné zodpovězení otázek byla zatížena hlídka trestnými body, které se na konci sčítali. Hlídka která jich měla nejméně, vyhrála.  Stezka začala v sobotu ráno a na startu bylo připraveno 30 hlídek, z toho 8 hlídek za Spolek Koumák.

V sobotu odpoledne jsme pak změřili síly s ostatními spolky v turnaji ve vybíjené, kde jsme v kategorii B (starší děti) získali první místo.

Touto cestou děkujeme panu starostovi Ing. Jiřímu Borskému za jeho účast při zahájení akce a dále při vyhlašování výsledků. A velké díky patří ZŠ a MŠ Chvalšiny za zapůjčení prostor pro tuto akci.

Výsledky našich hlídek:

Ladislav Decarli a Jan Urban – 3.místo v kategorii C-chlapci
Alice Novotná a Jitka Novotná – 3.místo v kategorii C-dívky
Petra Blažková a Adéla Kvízová – 4.místo v kategorii C-dívky
Sabina Burcarová a Sára Brabcová – 5.místo v kategorii C-dívky
Sára Schwarzová a Adam Reindl – 1.místo v kategorii D-chlapci
Eva Gregorová a Simona Szalajová – 3.místo v kategorii E-dívky
Milan Ticháček a Matěj Majer (Větřní) – 3.místo v kategorii E-chlapci
Aleš Novotný a Tomáš Zelenka – 5. místo v kategorii E-chlapci

V celkovém hodnocení soutěže obsadil náš Spolek třetí místo.

Všem hlídkám ještě jednou gratuluji. A u těch, kteří se nedostali na stupně vítězů věřím, že příští rok tomu bude jinak.